in günlük

güle güle eski dirtybarn

Ocak 2019’da dirtybarn’ı kurmuştum. Sanatçı ve tasarımcılar için kaynak ücretsiz kaynak dağıtıyordum. 2018 öncesi de var fakat ocak 2019’da devreye sokabilmiştim. Kasım 2019’da artık devredışı bıraktım. 40000 kişi geldi dağıttıklarımı indirdi. Bence çok iyi bi rakam değil ama tatlı. Bir de hiç üzerine düştüğüm bi proje olmadı. Yine de bu kendi halindeki projem bana maddi olarak küçük de olsa bi gideri vardı. Başta tamamen kapatmayı düşündüm 3.parti sitelerden dağıtırdım dosyaları diye düşündüm. Başta bunu uygulamaya başladım ama az da olsa uğraştığım şeyi yok etmek istemedim.

Hem ücretli hem ücretsiz kaynaklar satmaya karar verdim. Böyle sayısız kaynak dağıtan site var o yüzden biraz olsun ayrışabilmek için daha genel kitleye değil de daha az rastlanan pek de alıcı olmayan kaynakları üretmeyi tercih ediyorum.

Bir de ilerde (şuan kaynak az diye buna başlamadım.) stok mantığına geçicem. Sallıyorum bi asset’den 100 tane satılabilir maksimum gibi. Bu sayede. Limited hep ilgimi çekiyor ama tabii zamanla.

Write a Comment

Comment